Раонич попари Австралия

Поставеният под №16 Милош Раонич надигра с 6:4, 7:6 (5), 6:4 голямата надежда на домакините от Австралия Ник Кирьос за силно представяне в Мелбърн тази година. Канадецът спечели “престрелката” между двамата от първия кръг на Australian Open, забивайки два пъти повече асове от австралиеца - 30:15.

Раонич спечели след 1 час и 56 минути игра, като в първия сет нямаше нито една точка за пробив до 10-ия гейм, в който сервиращият Кирьос допусна изоставане от 0:40. Австралиецът се пребори за 30:40, но канадецът реализира третия си сетбол. Във втората част пробиви нямаше, като Раонич пропусна единствения брейкпойнт (който бе и сетбол) в нея в десетия гейм. Сетът трябваше да бъде решен с тайбрек и в него канадецът надделя със 7:5. В третата част канадецът проби в петия гейм и това се оказа достатъчно, за да затвори мача в три сета.

В целия двубой Кирьос не успя да се пребори дори за една точка за пробив и за първи път в кариерата си отпада в първия кръг на Australian Open. Раонич пък в следващата фаза ще играе с шампиона от 2014 година Стан Вавринка (Швейцария).

Сърбинът Филип Крайнович също се класира за втория кръг на турнира, след като победи полуфиналиста от последното издание на "Ролан Гарос" Марко Чекинато с 4:6, 0:6, 6:1, 7:6 (8), 6:4. Италианецът проведе два перфектни сета, а в четвъртия пропусна мачбол при 8:7 в тайбрека, което се оказа фатално. След спечелването на четвъртия сет Крайнович получи много енергия и успя да направи пробив още в първия гейм на петия сет, което му осигури и крайната победа. В следващия кръг Крайнович ще играе с руснака Евгени Донской.