Шик се развихри за Рома

С два гола на Патрик Шик Рома разгроми с 4:0 Виртус Ентела и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия. Чешкият таран се възползва от възможността да започне като титуляр и показа, че има качества да води атаката на “вълците”. За отбора на Еузебио Ди Франческо се разписаха още Иван Маркано и Хавиер Пасторе.

Диего Пероти трябваше за пръв път да излезе с капитанската лента на Рома, но се контузи на загрявката и вместо него по левия фланг започна Джъстин Клуйверт. Лентата пък отиде на ръката на Федерико Фасио. Младата надежда Николо Дзаниоло получи почивка срещу отбора, в който стартира кариерата си, а сред титулярите попаднаха Рик Карсдорп и Пасторе.

Виртус Ентела вече елиминира в надпреварата Дженоа. Третодивизионният тим обаче нямаше никакъв шанс на “Олимпико”, след като получи гол още в 23-ата секунда. Дженгиз Юндер проби и поднесе топката на Шик, който отлбизо опъна мрежата.

На два пъти до почивката гостите сериозно затрудниха Робин Олсен, а в единия случай Дани Мота Карвальо вкара гол, но той правилно беше отменен  заради засада. В самия край на полувремето Шик асистира на Маркано, заменил контузилия се Жуан Жезус, и резултатът стана 2:0.

Скоро след началото на втората част Шик реши всичко след асистенция на Клуйверт. "Джалоросите" намалиха темпото, но стигнаха и до четвърто попадение, дело на Пасторе. И за този гол пасът бе на Джъстин Клуйверт, който направи отлично впечатление с бързината и техниката си.

В следващия кръг съперник на Рома ще е Фиорентина.