Звездата на Реал Сосиедад зарадва "Аноета" (видео)

19-ият кръг в Ла Лига завърши с драматичен мач между Реал Сосиедад и Еспаньол, спечелен от домакините с 3:2. Това е втори пореден успех за баските, след като преди седмица шокираха Реал Мадрид насред "Сантиаго Бернабеу". Бразилският национал Вилиан Жозе вкара два от головете за тима на Иманол, който изпревари днешния си съперник и вече е на 8-о място в класирането.

Реал Сосиедад завърши с човек по-малко заради червения картон на Микел Мерино в 75-ата минута. Именно той откри резултата в 3-ата минута, а в 8-ата домакините вече водеха с 2:0, но Еспаньол намери сили да отвърне и още до почивката изравни.Мерино се разписа с добавка отблизо след удар в гредата на Вилиан Жозе. Малко по-късно футболист на Еспаньол игра с ръка в наказателното поле и реферът Карлос дел Серо Грандес отсъди дузпа, превърната в гол от Вилиан Жозе.

Интригата не приключи тук. В 32-ата минута централният защитник Налдо засече центриране от корнер и върна едно попадение. Точно преди почивката гостите от Барселона стигнаха до 2:2. Лео Баптистао уцели гредата, а в желанието си да изчисти Диего Йоренте си заби автогол.

Победата на баските донесе Вилиан Жозе в 63-ата минута. Бразилецът получи перфектно подаване от Мерино и елегантно преодоля Диего Лопес. След изгонването на Мерино отборът се прибра в защита и удържа аванса си.

В следващия кръг Реал Сосиедад гостува на Райо Валекано, а Еспаньол ще играе срещу Ейбар.