Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Анди Мъри се сбогува с Australian Open (видео)

Двукратният олимпийски шампион и носител на три титли от “Големия шлем” Анди Мъри се сбогува с Australian Open. 31-годишният шотландец, бивш №1 в света, загуби след голяма битка в първия кръг от поставения под №22 в схемата испанец Роберто Баутиста Агут. Мъри губеше с 0:2 сета, но не спря да се бори, изравни резултата до 2:2 след два поредни тайбрека, но в крайна сметка претърпя поражение с 4:6, 4:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 2:6.

Преди началото на турнира британецът обяви, че това най-вероятно е последното му участие в Мелбърн, тъй като той възнамерява да спре с професионалния тенис. Все още не е докрай ясно дали шотландецът изигра последния мач в кариерата си, тъй като той призна, че се надява да се оттегли на "Уимбълдън".
В първите два сета Баутиста Агут направи по един пробив и не загуби нито веднъж гейм при свой сервис. В първата част испанецът проби в ключов момент при 4:4, а във втората взе подаването на съперника си в петия гейм за 3:2.

В третия сет Баутиста Агут направи ранен пробив за 2:1 и по всичко изглеждаше, че срещата ще приключи в три сета. Мъри обаче направи рибрейк за 2:2, а при 5:4 в своя полза имаше и сетбол, но испанецът ударъжа подаването си за 5:5. В последвалия тайбрек Мъри поведе с 2:0 и 4:1. Баутиста Агут върна минипробива за 4:5, но загуби следващата точка на свой сервис - 4:6. Мъри затвори тайбрека със 7:5 и това означаваше четвърти сет.
В четвъртата част нямаше нито една точка за пробив, а в тайбрека шотландецът поведе с 6:1 и със 7:4 изпрати двубоя в решаващ пети сет. В него британецът изостана рано в резултата и не успя да направи обрат. С два поредни пробива Баутиста Агут поведе с 5:1 и с 6:2 сложи точка на спора.

Във втория кръг шампионът в Доха ще играе с австралиеца Джон Милман, който надделя над аржентинеца Федерико Делбонис с 6:3, 3:6, 7:6 (3), 6:2.