Монако задълбочи кризата в Марсилия

Предпоследният в Лига 1 отбора на Монако задълбочи миникризата в Олимпик Марсилия, след като измъкна 1:1 при гостуването си на "Велодором" от 20-ия кръг. С това равенство Монако остана в зоната на изпадащите с 14 точки, докато тимът от Марсилия е девети с 28. Трибуните на "Велодром" бяха изпъстрени с транспаранти срещу ръководството, треньорския щаб и играчите на Олимпик, които феновете издигнаха в знак на протест срещу неубедителните резултати на тима.
Ситуацията беше такава, че всичко освен победа, щеше да се приеме като провал, както се и случи и след последния съдийски сигнал треньорът Руди Гарсия и президентът Жак-Анри Ейро чуха освиркванията на трибуните. Олимпик се опита да зарадва привържениците си и стигна до откриване на резултата в 13-ата минута чрез Максим Лопес. Насреща му обаче стоеше един различен Монако, тъй като в състава се появиха някои от новите попълнения като Сеск Фабрегас и Фоде Бало-Туре, както завърналите се в игра трайно контузени.
След получения гол Монако пое контрол над срещата и показа много приятен футбол. В 38-ата минута Юри Тилеманс изравни, след като преди това пропусна. Обстановката на трибуните в този момент стана абсурдна - феновете започнаха да освиркват футболистите на Марсилия и да подкрепят отиграванията на гостите.
Въпреки липсата на подкрепа, футболистите на треньора Руди Гарсия намериха морални сили на продължат и в края на мача стигнаха до гол чрез Флориан Товен, но попадението беше отменено след намесата на ВАР за нарушение на Лукас Окампос в нападение. В добавеното време пък Тилеманс можеше да донесе успеха на Монако, но в крайна сметка равенството се запази и двата тима добавиха по точка в актива си.