Страсбург се добра до успеха срещу Тулуза

Отборът на Страсбург победи с 2:1 при визитата си на Тулуза в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Людовик Ажорк откри резултата в 17-ата минута след асистенция на Адриен Томасон, но в средата на първата част Яя Саного изравни от дузпа. Последваха равностойни минути до края на полувремето и до нови попадения преди почивката не се стигна.

През втората част домакините бяха далеч по-активният тим, но противно на очакванията гостите от Елзас стигнаха до победата. Ибрахима Сисоко се разписа в 64-ата минута след пас на Димитри Ленар. Това се оказа достатъчно за успеха на Страсбург, който вече е на шеста позиция с актив от 29 точки - на 21 от лидера. Тулуза от своя страна е на 14-о място с 21 точки.

В друг мач от кръга Дижон и Монпелие завършиха 1:1. Уесли Саид откри в началото на втората част, но Дамиен Льо Талек изравни скоро. Дижон е на 18-о място със 17 точки, докато Монпелие е пети с 31.