Киеза герой за Фиорентина

Големият талант на Фиорентина Федерико Киеза класира тима на четвъртфинал в Купата на Италия. Италианският национал донесе победата с 2:0 над Торино в осминафинална среща на стадион "Гранде Торино". Синът на Енрико Киеза отбеляза двете попадения в края на срещата. Той даде аванс на "виолетовите" в 87-ата минута, а в даденото продължение оформи крайния резултат. Виола чака победителя между Рома и Виртус Ентела в битката за полуфиналите.

"Биковете" могат да съжаляват, че отпаднаха от турнира, тъй като изиграха много силен мач, но нямаха късмет през второто полувреме. Първата част домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Киеза, но след помощта на ВАР реферът Абисо не посочи бялата точка. Вратарят Салваторе Сиригу на два пъти спаси удари на Жордан Верету и Кевин Мирала към края на полувремето.

След почивката отборът на Торино излезе коренно променен. Още в първите пет минути Яго Фалке и Андреа Белоти (два пъти) пропуснаха да изведат "виненочервените" напред в резултата. В 65-ата минута дебютанът за гостите Луис Муриел беше заеменен от Джовани Симеоне. Бранителят Лоренцо Де Силвестри стреля извън целта с глава, а в 80-ата минута негово попадение беше отменено поради засада с ВАР.

Три минути преди края на мача Симеоне пробяга 50 метра с топката и стреля, ударът му беше избит, като попадна в Киеза, който би, но последва рикошет и коженото кълбо влезе в мрежата. В даденото продължение националът на "Скуадра адзура" вкара втори гол и класира Фиорентина напред.

ТОРИНО - ФИОРЕНТИНА 0:2
0:1 Киеза (87)
0:2 Киеза (91)