Успех след дузпи класира Байерн на финал

Шампионът Байерн (Мюнхен) се измъчи в първата си контрола за новата година, но все пак успя да надвие Фортуна (Дюселдорф) като гост след дузпи. Мачът е част от четиристранния турнир Telecom Cup, а с този успех баварците се класираха за финала, в който ще спорят с Борусия (Мьонхенгладбах), който надви Херта (Берлин) с 1:0 в другия полуфинал. Според правилата всеки мач продължава по 45 минути, а при равенство се преминава директно към наказателни удари.

Домакините от Фортуна и Байерн не си вкараха голове за 45 минути, а при дузпите тимът на Нико Ковач се наложи с 8:7 след по 9 изпълнени изстрела.
Преди този сблъсък мюнхенци бяха на подготовка в Доха, но там не проведоха нито един спаринг.

Финалът започва в 17:30 часа.