Франция, Германия, Дания и Норвегия с втори победи на Световното първенство по хандбал

Световният шампион Франция постигна втора поредна победа на планетарния шампионат по хандбал, който се провежда в Германия и Дания. В мач от втория кръг в група "А" "петлите" се наложиха с 32:21 (15:12) над тима на Сърбия.

Балканският отбор започна много силно мача и водеше в резултата до 22-рата минута при 9:8. Последваха обаче много силни минути за французите, които направиха серия от 14:4, за да поведат с 22:13. Недим Ремили и Людовик Фабрегас бяха най-резултатни за победителите с по 5 гола, докато за Сърбия крилото Богдан Радивойевич завърши с 6 гола.

В друг мач от същата група домакинът Германия се справи с Бразилия с 34:21 (15:8). Бундестимът, подкрепян от 13 500 зрители, започна мача с отлична игра в защита и в първите 15 минути допусна едва два гола. В същото време в нападение играта на германците се получаваше безотказно и благодарение на десетте гола на Уве Геншаймер победата бе осигурена.

В последния мач от групата Русия победи обединения отбор на Корея с 34:27 (20:13). Руснаците използваха физическото си предимство, с което пречупиха съпротивата на енергичния корейски състав. Още в началните минути Русия поведе с 10:4 и до края "сборная" успяваше да поддържа разлика. Даниил Шишкарев бе най-полезен за победителите със 7 гола.

В група "С" интрига имаше единствено в срещата между Чили и Австрия, която южноамериканците спечелиха с 32:24 (14:15). За чилийците това бе едва втора победа в мач от групова фаза на световно първенство, като тя дойде след отлична игра през второто полувреме. С девет гола за победителите се отличи Емил Фойхтман, а вратарят Фелипе Бариентос се отличи със серия отлични спасявния, най-вече през второто полувреме.

В другите две срещи световният вицешампион Норвегия разгроми аутсайдера Саудитска Арабия с 40:21 (20:10). Макар и с голяма част от резервите си, "викингите" не срещнаха сериозни затруднения срещу азиатския тим и стигнаха до успех след 17 гола на контраатака. С шест попадения за Норвегия пък се отличи 18-годишният Александър Болц. Кодомакинът Дания се наложи с 36:22 (19:10) над Тунис в последния мач от групата. Скандинавците поведоха с 9:2 още в началните минути на мача и с лекота успяха да го спечелят. Расмус Лауге и Микел Хансен бяха най-добри за датчаните с по 7 гола.