Късен гол донесе успеха на Хетафе (видео)

Хетафе стигна до победа като гост на Виляреал с 2:1 в двубой от 19-ия кръг на Примера дивисион. Успехът за гостите от мадридското предградие донесе нападателят Анхел Родригес минута преди края на редовното време.
Преди това Хетафе откри в 52-ата минута чрез Хорхе Молина, но домакините изравниха четвърт час преди края, когато защитникът Леандро Кабрера си отбеляза автогол. Двубоят вървеше към равенство, когато Анхел наклони везните в полза на гостите.
Виляреал получи златен шанс да стигне до равенство в 92-ата минута. Реферът Марио Мерело отсъди дузпа в полза на домакините, но резервата Екамби стреля над вратата.
Така Хетафе събра 28 точки и се изкачи на шестата позиция във временното класиране, докато Виляреал е 17-и с 19. В следващия кръг Хетафе приема Алавес, а Виляреал приема Атлетик Билбао.