Ница излъга Бордо с дузпа

Отборът на Ница победи с 1:0 Бордо в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение дойде от дузпа в началото на първата част. Алан Сен-Максимен се разписа в 16-ата минута от бялата точка и това се оказа победното попадение в срещата. Жирондинците опитаха да наложат натиск, с който да стигнат поне до изравняване, но домакините действаха стабилно, а през втората част отново бяха по-опасният тим.

С успеха си днес Ница се изкачи до шеста позиция в класирането с актив от 29 точки. Бордо от своя страна продължава с колебливото си представяне в последно време и вече е 13-и с 22. Жирондинците обаче са с два мача по-малко от част от съперниците си.