Сент Етиен си тръгна с победа от Гинган

Отборът на Сент Етиен победи с 1:0 като гост Гинган в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Домакините бяха на крилете на ентусиазма след победата над Пари Сен Жермен в Купата на Лигата, но не успяха да пренесат доброто си представяне и в шампионата. Единственото попадение в мача дойде още в шестата минута. Тогава Уахби Хазри бе точен и по този начин донесе успеха на “зелените”. След гола Гинган имаше няколко възможности за изравняване, но Нолан Ру и Александре Менди пропуснаха. Гостите пък можеха да удвоят чрез Реми Кабела и Кевин Моне-Паке, но също не успяха.

Така с успеха си днес Сент Етиен се изкачи на четвърта позиция в класирането с актив от 33 точки - колкото има и третият Лион. Гинган от своя страна остава на дъното с 11 точки, а спасението към момента се намира на пет.