Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

България с тежка загуба от Люксембург в евроквалификациите

Националният отбор на България допусна много тежка загуба в първата фаза от квалификациите за Европейското първенство по хандбал за мъже през 2022 година. Момчетата на треньора Никола Карастоянов отстъпиха на домакините от Люксембург със 17:36 (8:15) във втория си мач от турнира в Група А, игран тази вечер пред близо 1200 зрители в залата на Националния спортен център "д'Кок" в Люксембург.

Въпреки вчерашната победа над Великобритания с 24:20, българският тим остана без шансове за продължаване напред в евроквалификациите, тъй като само победителят ще се класира за следващата фаза. Люксембург пък направи сериозна крачка към спечелване на първото място в групата, след като вчера се наложи над Ирландия с с 35:18 и вече има две победи.

Утре (13 януари) са последните срещи в групата. От 15,00 часа българско време "лъвовете" ще се изправят срещу ирландците, а от 18,00 часа Люксембург излиза в директен спор за първото място срещу Великобритания.

Българите поведоха с 1:0 и 2:1, но домакините от Люксембург направиха няколко дълги серии и обърнаха до 8:2. До почивката хандбалистите от Великото Херцогство имаха преднина от 15:8, а през втората част резултатът непрекъснато набъбваше в полза на Люксембург до крайното

36:17

.

Най-резултатен за българския тим бе Бранимир Балчев с 6 гола, а Тансер Юсну добави 3 попадения. За Люксембург Томи Вирц вкара 11 гола за победата.