Цецо Соколов и Лубе взеха само гейм на Перуджа в супердербито на Италия (видео + снимки)

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) допуснаха едва 3-а загуба от началото на сезона в италианската Суперлига. Цецо Соколов и компания взеха само гейм и остъпиха като гости на шампиона Сър Сейфти Конад (Перуджа) с 1:3 (23:25, 24:26, 25:18, 15:25) в супердербито на 17-ия кръг в шампионата, играно тази вечер пред близо 4000 зрители в зала "Пала Бартон".

Така "червените дяволи" излязоха начело във временното класиране с 14 победи, 3 загуби и 42 точки, с точка повече от Тренто, който утре ще гостува на Вибо Валентия, с националът Тодор Скримов в състава. Лубе пък остават на 3-о място също с 14 победи и 3 загуби, но с 38 точки и една повече от 4-ия Модена, който ще играе с Милано. В следващия 18-и кръг Соколов и съотборниците му продължават с тежката си програма, като ще гостуват на трентинци, докато Перуджа ще има лесно гостуване на аутсайдера Сиена. Срещите са следващата неделя (20 януари) от 19,00 часа българско време.

Първият гейм на срещата се развиваше точка за точка, след което Перуджа имаше предимство при 17:15. Техният аванс беше стопен и Лубе поведе на свой ред при 21:19. Силна игра на блокадата на шампионите доведе до равенство при 23:23, а след това Перуджа взе и гейма след 25:23. Втората част се разви аналогично на първата, като Цецо Соколов и компания имаха крехко предимство при 14:13, но силна игра в защита и ас на Марко Подрасчанин обърнаха развоя, с което Перуджа поведе със 17:15. Отново се стигна до равенство при 23:23, след което по-здрави нерви показаха възпитаниците на Лоренцо Бернарди, повеждайки с 2:0 след 26:24.

Третият гейм стартира силно за гостите от Лубе, които направиха страхотна серия от 6 поредни точки и взеха преднина от 13:5. Авансът беше поддържан от отбора на Лубе, което накара наставникът на Перуджа Лоренцо Бернарди да пусне в игра резерви, с цел съхраняване на основните си играчи за четвъртия гейм. Така Лубе спокойно намали изоставането си в геймовете след 25:18. Решението на Бернарди се оказа правилно. Лубе водеха с 9:8, но силна игра на Вилфредо Леон обърна развоя до 11:9 за "червените дяволи". Неубедителната игра в посрещане на Лубе увеличи предимството до 6 точки, а в крайна сметка Перуджа се поздрави с победата след 25:15 и 3:1.

Цецо Соколов игра цял мач за Лубе, но не се представи на ниво и завърши с едва 9 точки (53% ефективност в атака). Най-резултатни за гостите станаха Робертланди Симон (2 блока, 2 аса и 82% ефективност в атака) и Османи Хуанторена (1 ас, 50% ефективност в атака и 15% позитивно посрещане) с 13 и 12 точки. За шампионите от Перуджа кубинската суперзвезда Вилфредо Леон заби 16 точки (4 аса, 1 блок, 52% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане) за победата. Сръбският център и национал Марко Подрасчанин добави още 11 точки (2 блока, 1 ас и 62% ефективност в атака) за успеха.

СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 3:1 (25:23, 26:24, 18:25, 25:15)
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 6, Александър Атанасийевич 9, Вилфредо Леон 16, Филипо Ланца 8, Марко Подрасчанин 11, Фабио Ричи 4 - Масимо Колачи-либеро (Джона Сейф, Николас Хоуг, Джанлука Галаси, Доре Дела Лунга 4, Сьорд Хуугендуурн 5)
Старши треньор: ЛОРЕНЦО БЕРНАРДИ
ЛУБЕ: Бруно Резенде 3, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 9, Османи Хуанторена 12, Йоандри Леал 9, Робертланди Симон 13, Енрико Честер 7 - Фабио Балазо-либеро (Диего Кантагали, Стийн Д'Хулст, Иржи Ковар 1, Драган Станкович)
Старши треньор: ФЕРДИНАНДО ДЕ ДЖОРДЖИ.