Ювентус преодоля първото препятствие към петата поредна Купа на Италия

Носителят на трофея Ювентус победи без особено напрежение с 2:0 като гост Болоня в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия. Головете за устремилия се към пети пореден национален трофей тим от Торино отбелязаха Федерико Бернадески в 9-ата минута след ужасяваща грешка в отбраната на домакините и Мойс Кийн в началото на втората част. В следващия кръг "бианконерите" ще се изправят срещу Каляри или Аталанта по-късно през този месец. Ювентус, който стартира защитата на трофея от 1/8-финалите, се класира за 12-а поредна година на 1/4-финал.
Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри извърши редица промени в състава на “бианконерите”.
Асове като Кристиано Роналдо и Пауло Дибала бяха оставени на скамейката, докато Марио Манджукич, Хуан Куадрадо, Андреа Бардзали и Жоао Кансело пропуснаха мача поради контузии. Това даде шанс на тийнейджъра Мойс Кийн да започне като титуляр в атаката, като той си партнира с Федерико Бернадески и Дъглас Коста.
Ювентус се настани в половината на Болоня от първата минута в търсене на бърза развръзка. Първото положение дойде още в третата минута пред младия Мойс Кийн, но ударът му беше неточен. В 7-ата минута Дъглас Коста беше изведен зад отбраната, но му беше вдигната засада. Ювентус продължи да атакува и така се стигна до откриването на резултата в деветата минута при първото по-сериозно положение.
Вратарят на Болоня Да Коща излезе да посрещне едно дълго центриране, но не се разбра с бранителя Калабрези и топката попадна у Бернадески, който успя да я насочи в мрежата с левия крак. Това беше трети гол за младия нападател с екипа на Ювентус във всички турнири през този сезон. Възпитаниците на Масимилиано Алегри продължиха да пресират съперника си в неговата половина въпреки гола аванс. Домакините стигнаха до първото си положение едва след четвърт час игра, когато Мичел Дийкс стреля, но неточно.
Гостите продължиха доминацията си, като успяха на два пъти да затруднят отбраната на Болоня. Първо Мойс Кийн стреля в 25-ата минута, но не му достигна съвсем малко точност. В 28-ата минута Леонардо Бонучи успя да насочи топката в очертанията на вратата с глава сред ъглон удар, но Да Коща я улови на голлинията и така резултатът се запази. В 35-ата минута Пулгар беше близо до отбелязване на автогол във вратата на Болоня, след като опита да пресече центриране на Спинацола.
В 38-ата минута играта беше прекъсната за кратко, след като защитникът на Болоня Филип Хеландер получи контузия и се наложи намесата на медицинския щаб. Той взе пак продължи игра и остана на терена. В крайна сметка не се стигна до нови попадения въпреки смазващото превъзходство на “бианконерите” през първите 45 минути, в чийто край пък Болоня беше близо до изравняване, но удар на Дийкс с глава срещна гредата.
Втората част започна по мечтан начин за “бианконерите”, които стигнаха до втори гол чрез Мойс Кийн. Тийнейджърът се оказа най-съобразителен след една отбита след удар на Коста топка и я прати в мрежата зад Да Коща.
През втората част в игра се появи суперзвездата на гостите Кристиаяно Роналдо за радост на феновете на “банконерите”. Португалецът замени автора на втория гол Мойс Кийн. Алегри пусна на терена и Пауло Дибала, който замени изразходвалия много сили в този мач Дъглас Коста. Третата смяна на наставника на Ювентус беше Алекс Сандро на мястото на Леонардо Спинацола. До края не падна нов гол и Юве заслужено се класира напред.

Болоня - Ювентус 0:2
0:1 - Бернадески 9
0:2 - Кийн 49

Болоня: Да Коща, Калабрези, Данило, Хеландер, Матиело, Сориано, Пулгар, Сванберг, Дийкс, Дестро, Паласио.

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Киелини, Бонучи, Леонардо Спинацола, Кедира, Пянич, Емре Джан, Бернадески, Мойс Кийн, Дъглас Коста.