Половин мач с 10 души, но Саутхамптън не си даде трите точки (видео)

Саутхамптън напусна зоната на изпадащите в Премиър лийг след победа с 2:1 при гостуването на Лестър в среща от 22-ия кръг. “Светците" вкараха два гола през първото полувреме чрез Джеймс Уорд-Праус (11’-дузпа) и Шейн Лонг (45’), като и за двата вина носи Нампали Менди от домакините. Също в края на първата част Ян Валери от състава на Ралф Хазенхютъл получи червен картон. След почивката обаче гостите се защитаваха много добре и се пропукаха само веднъж - попадение на Вилфред Ндиди (58’), с което заслужиха трите точки.

За Лестър това е второ поредно поражение на собствения стадион, като тимът е осми в класирането.

Предишните три сблъсъка между двата тима на “Кинг Пауър Стейдиъм” бяха завършили 0:0, но този път феновете поне видяха голове.

Двубоят не започна добре за домакините, които в 11-ата минута вече бяха изоставащи в резултата. Тогава Нампали Менди направи ненужно нарушение срещу Шейн Лонг в наказателното поле и Джеймс Уорд-Праус реализира отсъдения наказателен удар.

Футболистите на Клод Пюел успяха да се организират чак след около половин час игра, когато и отправиха първия си удар в очертанията на вратата. Последваха силни минути за тях и изравнителното попадение висеше на косъм. В 35-ата минута даже Ян Беднарек изчисти точно пред голлинията.

Малко преди това Ян Валери от състава на “светците” беше предупреден официално заради спречкване с играч на съперника. В последните секунди на редовното време на първата част младият французин направи две поредни нарушения и логично реферът Майкъл Оливер го изгони с втори жълт картон.

Това вдъхна надежди на домакините, но само за малко, защото момент по-късно Лонг се вклини в полето пред Каспер Шмайхел, с лекота премина през грешника за дузпата Менди и порази мрежата за втори път - 2:0 за Саутхамптън.

На полувремето Пюел направи двойна смяна, като Менди беше единият от извадените. С човек повече Лестър успя да наложи натиск и в 58-ата Вилфред Ндиди подложи тяло, за да може топката да се отклони в него и да мине зад гърба на Алекс Маккарти - 1:2. Отлична асистенция тук направи Рикардо Перейра.

До края обаче друг гол не падна както заради стабилната игра на гостите в защита, така и заради липсата на идеи и острота при “светците”.

След седмица Лестър гостува на Уулвърхамптън, а Саутхамптън приема Евертън.