Домакинствата продължават да са кошмар за Кристъл Палас (видео)

И през новата година Кристъл Палас играе по-добре като гост, отколкото на "Селхърст Парк". Днес лондонският тим загуби с 1:2 у дома от Уотфорд, въпреки че на почивката водеше след автогол на Крейг Катхарт. Защитникът на "стършелите" обаче изравни в 67-ата минута, а в 74-ата резервата Том Клевърли донесе трите точки на Уотфорд.

Мениджърът на Палас Рой Ходжсън пусна в атака Джордан Аю, който донесе победата над Гримзби за ФА Къп. От този мач титулярните си места запазиха само Андрос Таунзенд и Мамаду Сако, а на пейката беше доскоро контузеният Кристиан Бентеке.
Уотфорд нямаше победа в предишните си три двубоя и се надяваше с положителен резултат на "Селхърст Парк" да се утвърди в горната половина на таблицата. Уил Хюз се завърна сред титулярите, но се контузи още в средата на полувремето и беше заменен от Кен Сема. Трой Дийни водеше нападението на "стършелите".

Кристъл Палас не успя да се разпише в цели 7 от предишните си домакинства, но пък имаше и цели "сухи мрежи" на свой терен през сезона - по-малко само от Ливърпул (7) и Челси (5). "Орлите" можеха да се окажат в ролята на догонващи още в 5-та минута, но извадиха голям късмет, след като последователно Жерард Деулофеу и Роберто Перейра уцелиха гредите. Кристъл Палас отвърна с фалцов изстрел на Уилфред Заха, който не затрудни Бен Фостър.
След четвърт час игра Аю поиска дузпа за игра с ръка на Хюз, но реферът Пол Тиърни прецени да не покаже бялата точка. В 22-ата минута капитанът Лука Миливойевич намери непокрит Джордан Аю, но той стреля прекалено слабо с глава. В 28-ата самият сърбин реши да стреля от далечно разстояние, но ударът му беше блокиран от Етиен Капу.

В края на полувремето стана много интересно. Първо Трой Дийни засече центриране на Хосе Холебас и малко не му стигна да открие резултата, а в ответната атака Фостър изби изби топката над гредата след удар на Джеймс Томкинс.
Домакините все пак поведоха в 38-ата минута след невероятно разбъркване. Никой от защитниците на Уотфорд не успя да изчисти и след безброй рикошети Крейг Катхарт имаше нещастието да си отбележи автогол. Точно преди почивката гостите имаха шанс да изравнят, но Деулофеу шутира неточно.

Втората част започна със смяна в състава на Кристъл Палас. Висенте Гуаита се контузи и на неговото място се появи Уейн Хенеси. "Орлите" продължиха да доминират, но Заха не успя да преодолее Фостър от чиста позиция. В 63-ата минута Миливойевич опита да изненада стража на Уотфорд от над 40 метра и не беше далеч от успеха, но Фостър все пак опази вратата си.
В 67-ата минута Крейг Катхарт взе личен реванш за злощастния автогол и възстанови равенството. След няколко крайно несполучливи центрирания, Холебас най-накрая се прояви с качествено изпълнение от корнер, а Катхарт надскочи Томкинс и прати топката в мрежата - 1:1.

В 72-ата минута Джеймс Макартър направи поредния пропуск за Кристъл Палас. Подаването на Заха беше отлично, но халфът на "орлите" стори по-трудното и не уцели вратата. Наказанието дойде секунди по-късно, когато Том Клевърли с безкомпромисен удар простреля Хенеси и изведе Уотфорд напред.

Ходжсън веднага пусна Бентеке, който пропусна цели 20 мача заради травма. "Орлите" започнаха да изсипват топки в наказателното поле с надеждата белгийският таран да използва физиката си, но отбраната на Уотфорд внимаваше и не допусна никакви колебания. Само веднъж Бентеке съумя да стреля с глава, но Фостър спаси.

Уотфорд вече е на 7-о място в класирането и може да продължи изкачването си в следващия кръг, когато приема Бърнли. Кристъл Палас е на 14-а позиция, а след седмица лондонският тим ще гостува на лидера Ливърпул.