Два автогола съкрушиха Фулъм в дербито на дъното (видео)

Още едно разочарование за Фулъм. Въпреки скъпата си лятна селекция, отборът продължава със слабите резултати и не може да се измъкне от дъното на класирането. Днес бившият тим на Димитър Бербатов отстъпи с 1:2 като гост на Бърнли и е на предпоследното 19-о място с едва 14 точки.

"Котиджърс" имаха шанса да поведат в самото начало със зрелищно попадение на Андре Шюрле, но още до почивката автоголове на Джо Брайън и Денис Одой ги сломиха. Късметът определено не беше на страната на лондончани, защото при 1:2 Брайън уцели греда.
Сблъсъкът между два от трите отбора в зоната на изпадащите беше от огромна важност и всеки от съперниците знаеше, че евентуална грешна стъпка днес може да има фатални последици в края на сезона. Фулъм се стремеше към първа победа на чужд терен, а Бърнли искаше да вземе реванш за загубата с 2:4 на "Крейвън Котидж" по-рано през кампанията.

Мениджърът на домакините Шон Дайк направи само една промяна в състава в сравнение с двубоя срещу Хъдърсфийлд (2:1). Заради контузия го нямаше Йохан Гудмундсон, а мястото му в халфовата линия зае Джеф Кендрик. Крис Ууд и Ашли Барнс по традиция си партнираха в предни позиции. За Барнс това беше стотен мач с екипа на Бърнли във всички състезания.

Сред титулярите на Фулъм се появиха Калъм Чембърс и Жан-Микаел Сери вместо Ибрахима Сисе и Том Кеърни. В атака Калудио Раниери разчиташе на Александър Митрович, Шюрле и Райън Сесеньон, а Абубакар Камара изобщо не попадна в групата за мача.

"Котиджърс" поведоха още във втората минута минута след перфектен дълъг пас на Денис Одой и майсторско изпълнение на Шюрле. Германският национал овладя топката, а след това мощният му шут под гредата не остави никакви шансове на Том Хийтън.

Следващите минути не бяха лесни за Бърнли и гостите дори можеха да удвоят преднината си, но много бързо най-голямата слабост на тима - играта в дефанзивен план, си пролича с пълна сила. Две груби грешки в разстояние на три минути доведоха до два автогола  и върнаха усмивките на "Търф Моор".

В 20-ата минута след центриране на Дуайт Макнийл топката стигна на другия фланг до Кендрик, който побърза да я върне в наказателното поле. Последва рикошет от крака на Сесеньон, а след това застаналият пред голлинията Джо Брайън нямаше какво да стори и резултатът стана 1:1.
Малко по-късно отново Джеф Кендрик опита центриране, но този път отляво, а в опита си да го блокира Денис Одой заби неспасяемо топката в близкия ъгъл на вратата, пазена от Серхио Рико.

До почивката имаше още няколко много интересни епизода. В 26-ата минута Джо Брайън разтресе гредата с глава, а после Сесеньон пропусна от непосредствена близост след хубаво подаване на Шюрле. Лондончани организираха още няколко опасни атаки, но не ги завършиха с удари.

През второто полувреме Фулъм хвърли много усилия в преследването поне на равенство, но липсата на точност в завършващия удар провали тима. В една от най-чистите ситуации за гостите Лусиано Вието помисли, че е вкарал гол, но Тарковски изчисти от голлинията.

Аржентинецът беше активен, но и много неефективен. Четвърт час преди края пред него се откри нова възможност, но Том Хийтън спаси. В крайна сметка Фулъм отново загуби, а в следващия кръг излиза в лондонско дерби срещу Тотнъм. Бърнли пък се отдалечи от опасната зона и чака със самочувствие гостуването на Уотфорд.