Ливърпул отговори на предизвикателството и отново дръпна със седем точки (видео)

Ливърпул се върна към победите и отново дръпна със седем точки на върха в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Брайтън в трудно гостуване на "Амекс Стейдиъм". Мърсисайдци трябваше да реагират, след като в миналия кръг записаха първа загуба в първенството, отстъпвайки с 1:2 на шампиона Манчестър Сити. След това пък "червените" отпаднаха и от турнира за Купата на Англия. Днес обаче селекцията на Юрген Клоп показа характер и се справи с трудна ситуация. Единственото попадение реализира Мохамед Салах в 50-ата минута, когато изпълни точно дузпа. След това Ливърпул пропусна още няколко добри положения.

Клоп бе притиснат от кадрови проблеми в защита. Деян Ловрен получи контузия в мача с Уулвс и пропусна днешния двубой. Джо Гомес все още е с травма, а Жоел Матип поднови тренировки едва преди ден и остана на скамейката за началото. Това означаваше, че като партньор на Вирджил ван Дайк в центъра на отбраната започна Фабиньо. Бразилецът се справи добре с тази задача. Джердан Шакири стартира за сметка на Джеймс Милнър.

Бонг започна вместо Бернардо в титулярния състав на Крис Хютън.

Мърсисайдци очаквано започнаха по-добре, владееха спокойно и атакуваха своя съперник. В деветата минута гостите създадоха първата чиста възможност. Робъртсън овладя добро дълго подаване на Фабиньо, след което центрира остро. Мане пропусна топката, но Фирмино се размина с нея и пропусна да засече от няколко метра.
В 25-ата минута Ван Дайк претендираше, че е бил фаулиран в наказателното поле. Действително холандецът бе задържан от Дънк, но сигнал не последва. Малко след това Шакири изпревари своя пазач и засече с глава центриране на Алексндър-Арнолд, но топката премина встрани.
В крайна сметка Ливърпул завърши полувремето със 78% контрол над топката, но гостите така и не успяха да стигнат до попадение. Най-чистото положение преди почивката си остана пропускът на Фирмино от първите минути.
В 48-ата минута Салах се откъсна по левия фланг и стреля по земя, но Бътън спаси. Това бе първият точен удар в двубоя.
Минута след това египтянинът демонстрира техниката си в наказателното поле, където задържа, след което премина зад гърба на Грос, който го събори. Решението бе лесно - дузпа за Ливърпул. Салах бе безкомпромисен от бялата точка, давайки преднина на мърсисайдци.
В 58-ата минута домакините стигнаха до добра възможност след центриране на Монтоя отдясно. Грос стреля от 15-ия метра, но Фабиньо блокира.
1/4 час преди края Фирмино проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле. но Бътън изби.
В 80-ата минута Фирмино и Салах комбинираха много добре, след което Вайналдум шутира, но топката премина на сантиметри встрани.
Шест минути след това Мане пропусна поредната възможност за гостите, след като бе изведен от Салах, но ударът му бе блокиран.  Секунди след това и Салах не успя от няколко метра да намери вратата.
В края Брайтън опита хаотичен натиск, но мърсисайдци се справиха.
Ливърпул вече има 57 точки - седем повече от Манчестър Сити, който в понеделник приема Уулвърхамптън. Брайтън е на 13-а позиция с 26 пункта.