Райо триумфира над Селта в луд мач на “Вайекас” (видео)

Райо Валекано постигна изключително ценна победа с 4:2 над Селта в първия мач от 19-ия кръг на Примера дивисион. Двата тима сътвориха страхотен спектакъл на “Вайекас”, но накрая домакините триумфираха над своя съперник, а големият герой бе Раул Де Томас, който наниза хеттрик във вратата на гостите.

Именно Де Томас откри резултата още в 4-ата минута след прекрасно изпълнение от фаул, но в 13-ата минута Селта изравни чрез Нестор Араухо, който бе най-съобразителен пир едно разбъркване в наказателното поле и отблизо прати топката в мрежата.

В 18-ата минута дойде първата спорна ситуация в мача като съдията Хавиер Алберола отсъди дузпа за игра с ръка на Абдулайе Ба в наказателното поле, независимо че защитникът бе прибрал ръката си, а изстрелът бе отблизо. Макси Гомес реализира наказателния удар и изведе гостите напред в резултата.

След това и домакините претендираха за дузпа за изблъскване в гръб на техен играч, но такава не бе отсъдена. В 32-ата минута пък гол на Де Томас не бе зачетен заради засада.

Пет минути по-късно при почти идентична ситуация Луис Адвинкула намери Де Томас в наказателното поле и той отблизо вкара за 2:2. И тук в първия момент голът не бе признат, но след намесата на ВАР съдията посочи центъра.

Второто полувреме продължи да бъде доста интересно с положения и пред двете врати, а в 72-ата минута изстрел от фаул на Максимилиано Гомес се отби от гредата.

В 78-ата минута обаче Де Томас оформи своя хеттрик с брилянтно изпълнение от воле, с което не остави шансове на вратаря.

В добавеното време на срещата Бебе окончателно сложи точка ва спора, оформайки крайното 4:2.

това бе трета поредна победа за Райо, който събра актив от 19 точки, но все още остава под чертата на 18-ата позиция. селта пък допусна трето поредно поражение и продължава да се свлича в класирането, като се намира на 15-ото място с 21 точки.