Лил си тръгна доволен от визитата на Каен

Отборът на Лил победи Каен с 3:1 като гост в среща от 20-ия кръг в Лига 1. Това бе важен успех за гостите в битката за второто място.

Резултатът в мача откри звездата на Лил Никола Пепе. В 8-ата минута той получи прекрасен извеждащ пас зад защитата и хладнокръвно реализира за 0:1.

В 20-ата минута пък Пепе финтира защитник, след което пусна отличен пас за Рафаел Леао, който удвои преднината на своя тим, като този резултат се запази и до края на двубоя.

След това радостта на гостите бе леко помрачена, тъй като Мехмет Челик получи втори жълт и червен картон и напусна преждевременно терена в 82-ата минута.
В добавеното време на мача пък двата тима си размениха два бързи гола в рамките на по-малко от минута. Първо Луис Араухо се разписа за гостите, а след това Родриг Нинга вкара почетното попадение за домакините.

С този успех Лил запазва второто си място с 37 точки в актива си. Каен пък се намира на 16-ата позиция в таблицата с 18 спечелени точки.