Севиля взе солидна преднина на “Сан Мамес”

Отборът на Севиля взе солидна преднина в сблъсъка с Атлетик Билбао от 1/8-финала за Купата на Испания. Тази вечер андалусийци спечелиха с 3:1 в гостуването си на “Сан Мамес” и с единия крак вече са в следващия етап на надпреварата.

Гостите откриха резултата още в 9-ата минута, когато Франко Васкес с диагонален пас изведе Нолито в наказателното поле, а той технично прати топката във вратата за 0:1.

В 40-ата минута гол на Атлетик бе отменен след употребата на ВАР заради засада на Ариц Адурис. По-лошото обаче бе, че ветеранът се контузи и напусна терена принудително.

Все пак домакините изравниха резултата в мача в 49-ата минута, когато след центриране от корнер Микел Сан Хосе с глава прати топката във вратата.

Радостта на “Лъвовете” обаче бе кратка и в 53-ата минута Севиля си върна преднината. Нолито се възползва от грешка при изнасянето на топката, отне и подаде извеждащ пас за Андре Силва, който останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:2.

В 77-ата минута гостите решиха всичко в своя полза. Висам Бен Йедер получи на границата на пеналта и с безпощаден удар прати кълбото в мрежата за крайното 1:3..

Така Севиля гледа с голям оптимизъм към реванша след седмица, докато Атлетик ще трябва да направи малко чудо на “Рамон Санчес Писхуан”, за да обърне нещата в своя полза.