Виляреал се спаси с два гола в края, Хетафе с победен гол в 90-ата

Отборът на Виляреал се добра до 2:2 у дома срещу Еспаньол в първа среща от 1/8-финалите за Ла Копа. “Жълтите” губеха с 0:2 до 85-ата минута след попадения на Сержи Дардер (15) и Алекс Лопес (72). В 85-ата Карл Екамби намали, а Карлос Бака оформи в 89-ата.

Четвърт час след началото на двубоя Борха Иглесиас открадна топката и подаде към Дардер, който завърши с фалцов удар до гредата. В 70-ата Роберто Росалес задържа топката, намери Алекс Лопес, който преодоля хитро вратаря - 0:2. В 85-ата Алфонсо Педраса центрира отляво по перфектен начин и Екамби отбеляза. Две минути преди края Бака донесе ремито, изпреварвайки защитниците на каталунците.

В другия мач по същото време Хетафе изтръгна победа с 1:0 срещу гостуващия Валядолид. В 90-ата Анхел Родригес отбеляза, като попадението беше валидирано от ВАР.