Атлетико пак остана без победа срещу Жирона

Отборите на Жирона и Атлетико Мадрид направиха 1:1 в първи 1/8-финал за Купата на краля. Антоан Гризман даде аванс на гостите с попадение в деветата минута, което може да се счита и като автогол на вратаря Горка Ираисос. В 34-ата “Чоко” Лосано изравни. Интересното е, че Атлети все още няма победа срещу жиронци, след като и трите им срещи от Примера са завършили наравно.
Антоан Гризман не получи почивка и се появи в нападателен тандем с Никола Калинич. Диего Годин и Хосе Хименес оформиха централната защитна двойка. Еусебио подреди 3-5-2 с Антони Лосано и Сейду Думбия в предни позиции.
Домакините първи нанесоха удар. В петата минута Алейш Гарсия шутира от 30-ина метра, вратарят Антонио Адан не помръдна, а топката прелетя доста близо до лявата му греда. В седмата минута Чоко Лосано изскочи сам срещу стража на Атлетико, избра нисък изстрел - вратарят парира. Стотина секунди по-късно гостите от Мадрид откриха резултата след пъървия си шут. Калинич подаде за Гризман, който стреля без подготовка от границата на наказателното поле, топката се удари в напречната греда, тупна пред голлинията и след контакт с крака на вратаря Горка Ираисос влезе в мрежата - 0:1.
В 26-ата централните защитници на Атлетико се размина с топката, тя стигна до Лосано, който обаче стреля неточно - над гредата. Три минути по-късно Думбия изпусна великолепен шанс. Той стреля с глава от четири метра, но прати топката прекалено високо. В 34-ата Лосано изравни след хубав удар от 20 метра. Нападателят на жиронци насочи с вътрешен удар към далечния ъгъл, а вратарят Адан странно изби в собствената мрежа - 1:1.

Домакините продължиха да играят по-силно. В 39-ата минута Лосано нацели греда след корнер.

Тимът на наказания днес Диего Симеоне натисна в първите минути след почивката. В 48-ата Калинич получи добра топка и от седем метра стреля с глава, но вратарят Ираисос успя да избие. В 52-ата Калинич се освободи в наказателното поле и нанесе опасен удар, при който топката профуча покрай сглобката. Три минути по-късно Анхел Корея се възползва от суматоха и шутира остро от 15 метра - отново встрани. В 58-ата домакините бяха близо до попадение, след като Думбия се сдоби с възможност за удар от седем метра. Адан спаси, а след това Сантиаго Ариас за малко не си отбеляза аватогол.
В 79-ата Ираисос излезе извън наказателното поле, но подаде на крака на Томас. Халфът стреля без забавяне, прехвърли вратаря, но насочи покрай страничната греда. В 84-ата Хименес изчисти топката в Диего Годин, но имаше късмет, че футболист на Жирона не беше наблизо да чукне в мрежата и тя излезе в корнер.
Реваншът е след седмица на Wanda Metropolitano.