И ВАР не спаси Валенсия на “Ел Молинон (видео)

Втородивизионният Спортинг Хихон взе преднина срещу Валенсия на осминафиналите в турнира за Купата на краля. Тимът от Сегунда се наложи с 2:1 над “прилепите” на своя “Ел Молинон”, а можеше да спечели и по-убедително.

Защитникът Хавиер Ноблехас откри резултата в 34-ата минута. Той се включи в предни позиции и засече центриране от левия фланг, правейки безпомощен стража на гостите Хауме Доменек. Най-спорното положение в мача дойде малко преди почивката. Тогава Дани Парехо стреля от далечна дистанция, топката тупна около голлинията и се върна към терена, а Кевин Гамейро я довкара с глава. Съдията Ундиано Майенко поиска намесата на системата ВАР и зачете гола, защото топката беше преминала голлинията. Домакините обаче протестираха, че Гамейро, който се намираше в положение на засада, е попречил на вратаря Даниел Мартин.
През второто полувреме Спортинг продължи да преследва победата и постигна целта си. В 79-ата минута Ник Блекман изпревари защитата на Валенсия и с глава вкара победния гол за домакините.

Реваншът на “Местайя” е на 15 януари, а преди това “прилепите” ще посрещнат Валядолид в поредния кръг от Примера дивисион.