Пламен Константинов и Локо (Новосибирск) поведоха с 2:0 и 21:20 в третата част, но загубиха с 2:3 от “обезкървения” НОВА

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от бившия селекционер на националния отбор на България Пламен Константинов, допусна втора поредна загуба и обща 5-а от началото на сезона в Суперлигата на Русия.

Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 2:0 гейма и 21:20 в третата част и вече се виждаха като победители, но домакините от “обезкървения” НОВА направиха пълен обрат и стигнаха до драматична победа с

3:2 (19:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:12)

в “МТЛ Арена” в Самара.

Така Нова, който бе напуснат от най-добрите си волейболисти по средата на сезона - Йордан Бисет (Газпром—Югра), Романас Шкулявичус, Владимир Кабешов, Владимир Съемшчиков (Динамо, Москва) и Денис Бирюков (Динамо ЛО), както и наставникът Константин Брянский (Динамо, Москва), стигна до 4-а победа в Суперлигата.

Локомотив остана на 6-а позиция с 24 точки с (8 победи и 5 загуби).

Гостите от Локомотив имаха шанс да измъкнат мача в 3 части, но изпуснаха предимство от точка при 21:20.

Домакините от НОВА играха по-уверено в 4-ата част и я взеха с 25:23.

В тайбрека Локомотив поведе с 5:4 и 10:9, но играчите на НОВА обърнаха развоя на гейма до 13:11. Пламен Константинов взе прекъсване, а “железничарите” намалиха до 12:13. Капитанът на Локомотив Николай Павлов би сервис в аут и 12:14. При следващото разиграване волейболистите на НОВА завършиха успешно атаката си и спечелиха тайбрека с 15:12 и мача с 3:2 гейма.
Константин Бакун стана най-резултатен в мача с 33 точки (2 аса, 1 блок, 70% ефективност в атака), а Марко Ивович добави още 20 точки (2 аса, 56% ефективност в атака, 21% перфектно и 57% позитивно посрещане) за Локомотив.

Фьодор Воронков заби 20 точки (1 блок, 58% ефективност в атака, 14% перфектно и 67% позитивно посрещане), а резервата Иван Подребинкин добави още 17 точки (2 аса, 1 блок, 48% ефективност в атака) за НОВА.
НОВА (НОВОКУЙБИШЕВСК) - ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) 3:2 (19:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:12)