Билбао посяга към свой кадър от Алавес

Атлетик Билбао изплува от зоната на изпадащите след победата с 2:1 като гост на Селта Виго снощи. Баските разочароват през този сезон и имат само 19 точки след 18 изиграни мача, а в опит да подобрят представянето си, гледат доста сериозно на възможността да си върнат Ибай Гомес от Алавес.

29-годишният футболист има шест сезона с екипа на “червено-белите”, като за тях е изиграл 145 мача и 17 гола във всички турнири. Гомес има и две години в “Б” отбора на Атлетик, а през последните три кампании грае за друг баски тим - Алавес.

Според Mundo Deportivo двата отбора са в напреднали преговори за връщането на Гомес в Билбао и до сделка може да се стигне всеки момент. Желанието на “лъвовете” от Биская е Ибай да бъде на разположение на треньорското ръководство още за неделното домакинство на Севиля.

Крилото е с немалък принос за страхотното представяне на Алавес в Ла Лига през сезона. Ибай е изиграл 1457 от 1620 възможни минути за Депортиво в 18 мача, като е направил 2 асистенциии и е отбелязал общо 3 гола. Тимът от Витория в момента е на четвърто място във временното класиране на испанското първенство.