Клоп жертва и ФА Къп, трима младоци дебютираха при загубата от Уулвс (видео)

Клоп жертва и ФА Къп, трима младоци дебютираха при загубата от Уулвс  (видео)

Уулвърхамптън победи Ливърпул с 2:1 и елиминира мърсисайдци в третия кръг на ФА Къп. Раул Хименес откри за домакините в 38-ата минута след груба грешка на Джеймс Милнър, в началото на втората част Дивок Ориги изравни, но не след дълго Рубен Невеш с мощен шут от около 30 метра изненада Симон Миньоле и донесе успеха на "вълците".

Само преди няколко седмици двата тима вече се срещнаха на "Молиню" в двубой от Висшата лига и мърсисайдци се наложиха с 2:0. Днес обаче те бяха без почти всичките си звезди и логично загубиха. По този начин "червените" отпаднаха и от втория домашен турнир, след като вече напуснаха надпреварата за Купата на Лигата.

Уулвърхамптън пък затвърди добрите впечатления от началото на сезона и се класира за 4-ия кръг. Домакините бяха по-добрият отбор и не се огънаха дори в последните минути, когато в игра се появиха Мохамед Салах и Роберто Фирмино.

Юрген Клоп направи цели 9 промени в състава в сравнение със загубата от Манчестър Сити. Сред титулярите бяха дебютантите Рафаел Камачо, който действаше като десен бек, и халфът Къртис Джоунс. Фабиньо бе преместен в центъра на защитата, а тримата в предни позиции бяха Даниел Стъридж, Джердан Шакири и Дивок Ориги. На вратата шанс получи Симон Миньоле. Алберто Морено също започна от първата минута, въпреки че наскоро открито се оплака от отношението на Клоп към него.

В единайсеторката на домакините също имаше няколко размествания, но като цяло Нуно Еспирито Санто заложи на повечето си основни футболисти. В атака стартираха Диого Жота и Раул Хименес, а по двата фланга им помагаха Джони Кастро и Рубен Винагре.

Преди първия съдийски сигнал с минута мълчание беше почетена паметта на легендата на "вълците" Бил Слейтър, извел като капитан тима до трофея в ФА Къп през 1960 година.

Началото беше много неприятно за гостите, защото Деян Ловрен се контузи още преди да са изминали пет минути игра, а на неговото място се появи друг младок - холандецът Ки-Яна Хоевер. 16-годишният бранител директно влезе в историята, превръщайки се в най-младият футболист, играл за Ливърпул в турнира.

Уулвърхамптън се опита да се възползва от лекото объркване в редиците на съперника след принудителната смяна, но не съумя да сътвори нищо интересно в офанзивен план. Гостите се стремяха да задържат по-продължително топката и търсеха извеждащи пасове към Стъридж и Ориги, докато Шакири по-често се задържаше по десния фланг.

Първият опасен удар към една от двете врати нанесе Кастро, но топката се отклони от Морено и излезе в корнер. Малко след това Джеймс Милнър получи жълт картон за нарушение срещу Жота.

Мачът се развиваше равностойно, макар домакините да имаха териториално надмощие. В 31-ата минута пред Шакири се откри шанс да стреля, но ударът му беше блокиран. Таранът на Уулвс Раул Хименес много рядко играеше с топката и се принуждаваше да търси топката далеч от наказателното поле.

Мексиканецът дебнеше за грешка на противника, но едва ли е очаквал подарък от най-опитния в състава на Ливърпул - Джйемс Милнър. Халфът на мърсисайдци лесно загуби топката в средата на терена, Фабиньо не успя да предотврати последствията от нея и Хименес необезпокояван излезе сам срещу Миньоле. Последва точен удар по диагонала и Уллвърхамптън излезе напред.

В минутите до края на полувремето имаше няколко опасни разбърквания пред Миньоле, ни Ливърпул оцеля и не допусна втори гол.

Въпреки че отборът му не създаде нито едно чисто положение през първото полувреме, Клоп не предприе смени в началото на втората част. В играта на "червените" имаше видим подем и резултатът не закъсня. В 52-ата минута незабележимият до момент Ориги се разписа за 1:1 с много красив гол. Първоначално Милнър беше блокиран, но топката попадна в Ориги, който финтира защитник и със силен шут прати топката в мрежата.

В 56-ата минута Рубен Невеш получи топката на десетина метра пред наказателното поле и не се поколеба да нанесе мощен удар, който изненада Миньоле - 2:1. Това беше общо девети гол на португалеца с екипа на "вълците" и осми от далечна дистанция.

Ливърпул опита да отговори веднага, но контрите на домакините бяха много опасни. В 69-ата минута Шакири стреля от фаул, но Джон Руди докосна топката съвсем леко и тя се отби от гредата. Веднага след този епизод Юрген Клоп пусна в игра Мохамед Салах и Роберто Фирмино.

В 82-ата минута младият Камачо реши да шутира извън наказателното поле, но прати топката много далеч от целта. Малко по-късно Салах проби отдясно и пробва да си намери позиция за удар, ала защитата на Уулвърхамптън внимаваше и египтянинът беше спрян.

В края имаше стихиен натиск на Ливърпул, но не и чисти положения пред Руди. Мърсисайдци ще се съсредоточат изцяло върху преследването на титлата във Висшата лига и представянето си в Шампионската лига.

Интересното е, че под ръководството на Клоп Ливърпул никога не е преодолявал 4-ия кръг за ФА Къп.

УУЛВЪРХАМПТЪН - ЛИВЪРПУЛ 2:1 (1:0)

1:0 Р. Хименес (38)

1:1 Д. Ориги (52)

2:1 Р. Невеш (56)