Чикаго победи Питсбърг

Дилан Строум вкара победен гол 1:48 минути след началото на последната част и Чикаго надви с 5:3 Питсбърг в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). С това Блекхоукс сложиха край на серията на Пенс от осем поредни победи и оставиха съперника си на две точки от върха в Столичната дивизия.

Строум вкара седунди след края на пауърплей за своя тим, след като получи шайбата от Патрик Кейн и преодоля падналия на леда Кейси Десмит. Джонатан Тейвс добави шайба на празна мрежа и преди това направи асистенция, за да продължи серията си от точки до шест мача. С победата пък Чикаго остана предпоследен в Централната дивизия.
Алекс Дебринкет вкара при числено предимство 19-ия си гол за сезона, а Крис Куниц и Дънкан Кийт също се разписаха за Блекхоукс. Те спечелиха за десети път поред срещу Питсбърг, включително пет пъти като гости. Последната загуба на Чикаго на леда на Пенс беше регистрирана на 30-и май 2014-а година.
Патрик Кейн завърши мача с три асистенции, с което се превърна в първия американец с 30 или повече асистенции в 12 сезона. Кам Уорд пък спаси 31 удара и пусна голове срещу Джейк Гюнцел, Патрик Хорнквист и Дерик Брасар. Десмит спря 26 шайби.