Пари Сен Жермен не допусна изненада за Купата (видео)

Пари Сен Жермен продължава по график в турнира за Купата на Франция. Столичани се класираха з 1/16-финалите на надпреварата, след като сломиха с 4:0 отбора на Понтиви, който се подвизава в петото ниво на местния футбол (дивизия Насионал 3). Двубоят се проведе на стадиона на Лориен и беше проследен от 15 000 зрители. Треньорът на парижани Томас Тухел заложи на силен стартов състав, в който влязоха Неймар и Килиан Мбапе. В игра за първи път от шест месеца се появи Лайвин Курзава, който се възстановяваше от операция на гърба.

Първият гол в мача падна в 24-ата минута, когато Силван Жуле от домакините си отбеляза автогол след центриране на Неймар в наказателното поле. Парижани продължиха да доминират и само добрите изяви на вратаря на Понтиви бяха причината за запазването на резултата до 70-ата минута, когато Неймар удвои с удар от шест метра. Това беше 17-о попадение за бразилеца в 20 мача за ПСЖ във всички турнири през този сезон. В 77-ата минута Килиан Мбапе спечели дузпа, която сам реализира. Три минути преди края на редовното време Юлиан Дракслер оформи крайния резултат.