Десет години по-късно Георги Петков отново е най-добър

Капитанът на Славия Георги Петков бе избран за най-добър вратар на Първа лига през 2018 година на церемонията за Футболист на годината. Стражът разби безапелационно конкуренцията в тази категория. Той събра цели 80 гласа, като втори зад него остана титулярният вратар на Лудогорец Ренан. Бразилецът миналата година беше трети с 18 гласа, а тази година е втори с 16 гласа. Третата позиция разделиха вратарите на Ботев (Пловдив) Даниел Кайзер и на Берое Душан Перниш, които имат по шест гласа. Гошо Петков взима приза за рекорден четвърти път в своята кариера, но за първи път от десет години насам. Вратарят е бил номер едно у нас вече през 2002 г., 2007 г., 2008 г. и 2018 г.

80 Церемония "Футболист на 2018 година"

42-годишният Петков изживява втора футболна младост. Той вече не играе във всеки мач, но във важните двубои отново дава гаранция за качество под рамката на вратата. Пазарджаклията влезе в историята на футболна Европа, ставайки най-възрастният футболист с официален мач за националния отбор. Опитният вратар игра два мача за "лъвовете" в Лигата на Нациите, като записа по 90 минути при равенствата срещу Кипър (1:1) и Словения (1:1).

Петков записа 10 мача в Първа лига, четири срещи за Купата на България, два двубоя в Лига Европа и два мача за България. Бившият футболисти на Левски запази вратата си девет пъти без попадение, а на финала за Купата стори това в 120 минути, като хвана дузпа в редовното време и след това две след продълженията, носейки първи трофей на Славия от 22 години насам.

Той наследява наградата от Божидар Митрев, който през 2017 година записа 19 сухи мрежи от 27 мача и взе приза.

Легендата на ЦСКА Георги Велинов награди 42-годишният Петков.

Най-добър вратар на Първа лига за 2018 година

Георги Петков – 80 гласа

Ренан дос Сантос – 16

Даниел Кайзер – 6

Душан Перниш - 6

ВСИЧКИ НАГРАДЕНИ НА ЦЕРЕМОНИЯТА "ФУТБОЛИСТ НА ГОДИНАТА" - 2018 ГОДИНА!

Гол на годината в България за 2018 година- Иван Петков (Етър) -  виж тук
Награда "Лъвско сърце - Трифон Иванов - Михаел Ангелов - виж тук
№1 в женския футбол за 2018 година Евдокия Попадинова, 43 гласа - виж тук
Най-перспективен млад играч за 2018 година - Валентин Антов (ЦСКА-София), 22 гласа - виж тук
Най-добър чужденец в Първа лига за 2018 година - Клаудиу Кешерю (Лудогорец), 74 гласа - виж тук
Най-добър вратар в Първа лига за 2018 година - Георги Петков (Славия), 80 глава - виж тук
Най-добър защитник в Първа лига за 2018 година - Николай Бодуров (ЦСКА-София), 68 гласа  - виж тук
Най-добър полузащитник в Първа лига за 2018 година - Тодор Неделев (Ботев Пловдив), 82 гласа - виж тук
Най-добър нападател в Първа лига за 2018 година - Мартин Камбуров (Берое), 43 гласа - виж тук
Треньор №3 на България за 2018 година - Златомир Загорчич (Славия), 98 точки - виж тук
Треньор №2 на България за 2018 година - Димитър Димитров (Лудогорец/Иртиш), 144 точки - виж тук
Треньор №1 на България за 2018 година - Петър Хубчев (България), 265 точки - виж тук
Специална награда "Развитие" - "Асарел-Медет"