Нов шумен провал за Реал Мадрид след порязване от съдията и голям малшанс (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид отново разочарова феновете си след домакинска загуба с 0:2 от Реал Сосиедад в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион. Вилиан Жозе (3 - дузпа) и Рубен Пардо (83) вкараха за тима от “Аноета”. Главният съдия Мунуера Монтеро подмина дузпа за европейския шампион в 65-ата минута, когато Винисиус беше спънат от вратаря.
По-любопитното е, че нямаше употреба на ВАР при тази ситуация. От 62-ата минута мадридчани играха с човек по-малко след червен картон на Лукас Васкес. Домакините създадоха близо дузина страхотни положения, но добрите изяви на вратаря и малшансът лишиха "лос меренгес" от гол. Ако Барселона победи тази вечер, ще се отскубне на цели десет точки от “белите”.
Сантиаго Солари реши да заложи на Винисиус Жуниор при отсъствието на контузените Гарет Бейл и Марко Асенсио. Иско получи нов "шамар", оставайки на пейката. Карим Бензема поведе "бялото" нападение, а Лукас Васкес отново зае място по десния фланг. Разкъсаният от критики Марсело се сдоби с нов кредит на доверие. Новият треньор на баските Иманол предпочете 4-3-3 с офанзивно трио Аднан Янузай, Вилиан Жозе и Микел Оярсабал.
Още във втората минута Микел Мерино напредна в наказателното поле и падна след контакт с Каземиро. Съдията видя нарушение на бразилския национал и посочи бялата точка. Това беше най-бързата дузпа за гостуващ тим на "Сантиаго Бернабеу" в цялата история на Ла Лига. Вилиан Жозе реализира дузпата с удар в центъра на вратата и високо под напречната греда - 0:1.
"Лос меренгес" реагираха и в десетата минута Бензема получи брилянтен шанс за изравнителен гол. Винисиус се пребори в наказателното поле и остави топката за свободния Бензема, който сам срещу вратаря реши да стреля силно ниско по диагонала и кълбото облиза гредата от външната страна.
В 15-ата Винисиус показа бързина, надбяга Диего Йоренте и сам срещу вратаря заложи на техниката. Херонимо Руи изби топката, тя се отправи към далечната греда, където Ектор Морено изби пред Лукас Васкес. В 22-ата Лука Модрич отправи много добър изстрел от 21 метра, но Руи се разтегна и изби. В 24-ата Лукас направи чудесно двойно подаване с Модрич, бързакът влезе в наказателното поле, но беше блокиран.
В средата на полувремето владението на топката в графата на домакините надхвърли 70 процента.
В 34-ата Модрич центрира на далечната греда, където Серхио Рамос скочи и поиска дузпа. Съдията не видя нарушение и остави играта дапродължи. В 38-ата Каземиро стреля с глава след корнер и насочи над гредата. В 45-ата минута Лукас центрира към далечната греда, където чакаше Бензема. Топката прехвърли вратаря на Руи и се чукна в гредата, след което нямаше футболист на Мадрид, който да играе с нея.
Второто полувреме започна с нов малшанс за "белите" пред вратата на "чури урдин". Домакините изпуснаха тройна възможност след корнер. Рафаел Варан беше блокиран при удара, Винисиус опита акробатичен удар, Руи изби, след което френският защитник отново не успя да стреля.
В 50-ата Оярсабал получи в наказателното поле и стреля над гредата от 13 метра. Три минути по-късно Янузай нанесе диагонален удар, при който топката премина покрай гредата. В 61-ата Лукас Васкес получи втори жълт картон след нарушение срещу Микел Мерино. "Лос бланкос" останаха с човек по-малко, но продължиха да изпускат.
В 65-ата Винисиус се измъкна от защитата, финтира вратаря и падна в наказателното. Съдията реши, че това не е дузпа. Повторенията показаха, че стражът Руи не игра с топката, а препъва бразилецът. Скандално ВАР не влезе в употреба и домакините бяха ощетени. В 66-ата Руи направи ново силно спасяване след шут на Винисиус. При добавката и Рамос пропусна. При ответната атака Янузай изскочи сам срещу вратаря, опита да мушне топката между краката му, но Куртоа реагира.
В 73-ата Давид Сурутуса се измъкна от засадата, финтира белгийския вратар, но след това насочи в тялото на стража. В 83-ата баските нанесоха втори удар. Резервата Рубен Пардо остана сам в наказателното поле и отбеляза с глава - 0:2. До края гостите от Сан Себастиан пропуснаха да направят победата си по-голяма, след като Вилиан Жозе пропусна от няколко метра в 93-ата минута.
Реал Мадрид започна годината по разочарващ начин, а на "Бернабеу" се появиха бели кърпички.