Манчестър Сити прегази Родъръм с голова фиеста на "Етихад"

Манчестър Сити преодоля безпроблемно 3-тия кръг за Купата на Англия, след като разби Родъръм със 7:0. Играчите на Пеп Гуардиола не срещнаха проблеми и отбелязаха три попадения през първото и още четири през второто полувреме. Испанският наставник на шампионите бе заложил основно на опита, но шанс получи и един от най-големите таланти в английския футбол Фил Фодън, който се отчете с гол.

Още в самото начало на мача Габриел Жезус уцели гредата след центриране на Кевин де Бройне още във втората минута. По-малко от минута след това Рахим Стърлинг се озова очи в очи с вратаря, но топката му бе изчистена в последния момент с шпагат от защитник.

6-ата минута страхотен пас на Кевин де Бройне намери по брилянтен начин Стърлинг в наказателното поле, крилото залъга защитник с отлично движение и прати топката в мрежата зад стража на гостите. В 20-ата минута зрителите на “Етихад” станаха свидетели и на куриозен момент, когато главният съдия получи контузия и бе заменен от четвъртия.

В 30-ата минута Едерсон загуби топката, след като се забави с изчистването след връщане към него и единствено доброто позициониране на Джон Стоунс предотврати топката да попадне в мрежата на “гражданите”. Така се стигна до последните няколко минути на първата част, когато играчите на Сити нанесоха своя удар. Първо в 43-ата минута Фил Фодън отбеляза отлично попадение във вратата на гостите след страхотно центриране на Гюндоган от вътрешността на игралното поле.

Само две минути по-късно германският национал бе изведен по отличен начин отдясно, а центрирането му бе засечено злощастно от защитника на домакините Семи Ажай. 52-ата минута “гражданите” покачиха до 4:0, след като Габриел Жезуз вкара топката от близко разстояние, след катро страхотен пробив на Рахим Стърлинг елиминира цялата защита на Родъръм и за Жезус най-лесното. Само пет минути по-късно английското крило бе заменено от Льорой Сане.

В 73-ата минута отлично двойно подаване между Илкай Гюндоган и Риад Марез остави вторият в отлична позицията с топката в крака около токата на дузпата и той я прати в мрежата с левия си крак - 5:0. Само пет минути по-късно прекрасно центриране на Гюндоган от корнер бе пратено неспасяемо в мрежата от Николас Отаменди и по този начин аржентинският защитник покачи на 6:0. 85-ата минута Лирой Сане добави заби последното попаденеи за своя тим, след като изстрелът му извън наказателното поле срещна крака на защитник и се отклони неспасяемо за вратаря на гостите.

В самият край на срещата Едерсон спаси след отличен удар с глава на Майкъл Смит и успя да съхрани чистата мрежа за своя тим. Играчите на Пеп Гуардиола имат цели осем дни почивка, а следващият мач на Сити е домакинство на Уулвърхамптън на 14 януари, понеделник, от 22:00. Противникът си в следващия кръг за Купата на Англия ще бъде изтеглен утре вечер след гостуването на Ливърпул на “вълците”.