Австралия загуби от Йордания на старта

Защитаващият титлата си Австралия загуби от Йордания с 0:1 в среща от първия кръг в група "Б" на Купата на Азия. Единственото попадение на стадиона в "Ал Аин" реализира с глава защитникът Анас Бани Ясеен в 26-ата минута.

Австралийците имаха превъзходство през второто полувреме след слабото си предстовяне до почивкана, но Том Рогич пропусна два добрли шанса, а в 79-ата минута Оър Мабил удари гредата.

В другата среща от групата по-късно днес Палестина ще играе срещу Сирия. Континенталният шампионат беше открит снощи в мача между ОАЕ и Бахрейн, завършил 1:1. Домакините се спасиха от загуба на старта след попадение от дузпа на Ахмед Халил две минути преди края. В група "А" за още тимовете на Тайланд и Индия.