За пети пореден път Нюкасъл остана без победа

Нюкасъл записа пети пореден мач без победа, след като едва стигна до 1:1 при домакинството си на втородивизионния Блекбърн в сблъсък от третия кръг на Купата на Англия. Преди това “свраките” бяха наредили четири неуспешни двубоя в първенството.

Футболистите на Рафаел Бенитес дори бяха изоставащи в резултата, но точно изпълнена дузпа от Мат Ричи шест минути преди края им осигури втори шанс чрез преиграване на “Иууд Парк”. Нисичкият Боби Дек беше извел Роувърс напред с глава в 56-ата минута.

Гостите можеха да наклонят везните в своя полза в 65-ата минута, но тогава топката беше изчистена от голлинията на вратата на Нюкасъл. В ответната атака обаче домакините на три пъти бяха на крачка от това да вкарат, но бранителите в жълти екипи имаха късмет.

В последните минути централният нападател на Нюкасъл Хоселу беше изведен сам срещу вратаря, но се забави и провали всичко.