20 тройки стигнаха на Спартак срещу Черно море

Спартак (Плевен) се поздрави с четвърта поредна и общо шеста победа от началото на сезона в НБЛ, надигравайки като домакин Черно море Тича с 97:80. В зала “Балканстрой” плевенчани нокаутираха единствения отбор в първенството, който няма успех до момента, след като реализираха фантастичните 20 тройки при 54% успеваемост отдалеч.

Николай Маринов даде тон и вкара половината успешни стрелби за три точки, завършвайки с 10/15 от дистанция и общо 35 точки. Цветослав Острев добави 19 точки (3/4 за 3), а Георги Бързаков наниза 15, като всички те бяха зад дъгата, откъдето той наниза 5/10. Денислав Вутев допълни списъка с реализаторите за Спартак с 10, а Николай Върбанов вкара 9.

Домакините изковаха триумфа си след почивката, след като през първата половина на двубоя си размениха по 10 минути надмощие с младия тим на варненци и в средата на мача дори изоставаха - 44:46. След третата четвърт домакините вече водеха със 70:65, а в оставащите 10 минути довършиха започнатата и заслужено се поздравиха с убедителен успех и 97:80.

Георги Боянов вкара 23 точки за гостите, докато Мартин Коцев и Мартин Йорданов добавиха по 12.