Класика на "Вила Парк" прати Суонси в четвъртия кръг

Суонси елиминира седемкратния носител на ФА Къп Астън Вила след класически успех с 3:0 при гостуването си на “Вила Парк” в третия кръг на турнира. Уелсците бяха далеч по-добри от съперника си, като за бирмингамския тим това бе трето поредно отпадане в този етап от състезанието.

Гостите влязоха в двубоя ударно и откриха резултата още във втората минута, когато Кортни Бейкър-Ричардсън вкара за 1:0. Нейтън Дайър вкара за първи път след близо година прекъсване, отбелязвайки за 2:0 в 47-ата минута, а интересното в случая е, че последното му попадение отново бе в мач от ФА Къп - през февруари миналата година. Половин час по-късно Джей Фултън вгорчи тотално дебюта на Ловре Калинич за домакините, вкарвайки и трети гол, за да фиксира финалното 3:0. Асистенциите за последните два гола на Суонси бяха дело на Лирой Фер, който добави и жълт картон към сметката си.

Успехът пък бе с допълнителна стойност за треньора на гостуващия тим Греъм Потър, който води първия си мач начело на уелския тим във ФА Къп. Потър е бивш футболист на градския съперник на Астън Вила - Бирмингам Сити.