"Дяволчетата" създадоха проблеми на Евертън (видео)

Отборът на Евертън започна много силно, но след това не показа достатъчно класа срещу четвъртодивизионния Линкълн Сити и затова трябваше да трепери до последните секунди за мястото си в четвъртия кръг на ФА Къп. Все пак “карамелите” спечелиха домакинството си с 2:1, но изненадата не беше далеч.

Ливърпулци си осигуриха добър аванс в рамките на две минути чрез Адемола Луукман (12’) и Бернард (14’), но след това се отпуснаха и в 28-ата минута Майкъл Бостуик върна едното попадение.

Играчите на Евертън видимо превъзхождаха лидера във Втора лига, но така и не успяваха да стигнат до трети гол, което в един момент започна да им тежи. “Дяволчетата”, които са действащият носител на трофея от Английската футболна лига - надпреварата, в която участват тимове от Първа лига надолу, се хвърляха смело в единоборствата и в последната минута на редовното време дори имаха шанс за гол. Тогава обаче се намеси Курт Зума и изчисти.

Изглежда, че мениджърът на Евертън Марко Силва беше планирал да не използва Ричарлисон, Андре Гомеш и Дженк Тосун, но се наложи да ги пусне в игра през втората част.

За домакините този успех идва в период, в който тимът е с четири загуби в последните пет кръга в Премиър лийг. Линкълн пък е начело в своята група и се цели в промоция в третото ниво на английския футбол.