Монтана спечели дербито при дамите

Шампионът Монтана 2003 се наложи над гостуващия Берое Стара Загора със 70:55 (19:6, 16:14, 13:12, 22:23) в среща от десетия кръг на женското баскетболно първенство на България и нанесе първа загуба на съперника през сезона.

Домакините поеха контрола върху мача още в началото, когато след серия от 12 безответни точки дръпнаха с 12:2. Те продължиха да контролират срещата, като минута преди почивката авансът им нарасна до 33:16. Момичетата на Стефан Михайлов започнаха силно и третата четвърт и увеличиха аванса си до 19 точки при 39:20, а до края срещата се доиграваше.

Капитанката на Монтана 2003 Димана Георгиева направи силен мач с 19 точки и 15 борби, а Радостина Димитрова допринесе с 18 точки. За Берое с 12 точки и 11 борби най-добра беше Милена Томова.