Алавес избута Реал Мадрид от четворката, Валенсия претърпя разочарование (видео)

Отборът на Алавес се наложи с 2:1 над гостуващия Валенсия в среща от 18-ия кръг на Ла Лига. Дани Парехо изведе напред “прилепите” след чудесно изпълнение от пряк свободен удар. Борха Бастон (21) и Томас Пина (45) реализираха за баските. С успеха момчетата на Абелардо Фернандес временно изхвърлиха Реал Мадрид от топ 4. "Мендисороса" остава крепост в Примера от началото на сезона.
В 14-ата минута Дани Парехо отбеляза след перфектно изпълнение от пряк свободен удар. Испанският халф завъртя топката над стената от около 25 метра, като вратарят Фернандо Пачеко дори не помръдна. Баските отговориха седем минути по-късно. След изпълнение на корнер се получи кратко разбъркване и Борха Бастон беше най-съобразителен, стреляйки от седем метра в левия ъгъл на вратаря - 1:1. В добавеното време на полувремето виторианци направиха пълен обрат. Защитата на гостите не се ориентира при центриране отдясно и Томас Пина реализира отблизо - 2:1.
След почивката гостите от “Местайя” пропуснаха няколко добри положения, но така и не стигнаха до изравнителен гол. Тимът на Марселино усили нападението си в последните минути, когато топката на няколко пъти профуча опасно покрай вратата на Пачеко. В 86-ата Миши Батшуай се възползва от грешка на Марипан, за да си създаде предимство при удар, но не беше прецизен. В 90-ата Марипан се намеси в точния момент, за да предотврати гол на Родриго Морено.
Валенсия остават в средата на таблицата с едва четири победи и цели десет ремита.