Уест Бромич излъга Уигън

Отборът на Уест Бромич Албиън преодоля третия кръг на ФА Къп, след като се наложи с минималното 1:0 над Уигън. Единственото попадение в срещата реализира Бакари Сако, който бе точен в 31-ата минута.
Домакините поведоха след половин час игра с гол на Сако, който бе намерен непокрит в наказателното поле след центриране на Крис Брънт. Нападателят успя да се пласира блестящо между защитниците на Уигън и стреля с глава, а топката попадна точно под гредата, където стражът Джейми Джоунс не успя да се намеси.
В 68-ата минута отново Сако можеше да отбележи и да удвои преднината на отбора си. Нападателят бе изведен зад гърба на защитата, като първо стреля в Джоунс, а при втория си удар намери тялото на хвърлилия се самопожертвователно на голлинията Шей Дънкли.