Бърнли изхвърли Барнзли от ФА Къп в края, куриоз с ВАР беляза срещата

Отборът на Бърнли прескочи в четвъртия кръг на ФА Къп, след като се наложи с 1:0 като домакин на Барнзли. Единственото попадение в срещата реализира Крис Ууд от дузпа в добавеното време на срещата. Преди това се стигна до куриоз с използването на видеосистемта ВАР, който не позволи на Матей Видра да изпълни 11-метров наказателен удар.
В 20-ата минута се стигна до истински куриоз. Домакините от Бърнли получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Матей Видра, който бе готов да изведе тима си напред в резултата.
И когато Видра направи няколко крачки, за да се засили по-добре, главният съдия прекъсна изпълнението, отсъждайки засада на Видра при положението, в което е бил фаулиран от защитник на Барнзли.
До решението се стигнало след сигнал на Лий Мейсън, който отговарял за ВАР. Все пак Бърнли взе победата във втората минута на добавеното четириминутно продължение. Крис Ууд изведе Бърнли напред в резултата след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. Нападателят успя да излъже вратаря, пращайки го в обратния ъгъл.