На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Старото куче Крауч спаси Стоук срещу слабак от трета дивизия

Стоук Сити се размина с отпадане в третия кръг на ФА Къп, измъквайки 1:1 при гостуването си на шестнадесетия във временното класиране на Лига 1 (трета дивизия) тим на Шрюзбъри Таун. “Грънчарите”, които за първи път от десет години насам не са във Висшата лига, бяха спасени от старото куче Питър Крауч.

37-годишният ветеран влезе като резерва в 74-ата минута, когато Гари Роует направи всичките си три смени, а само 240 секунди по-късно Крауч възстанови равенството, отбелязвайки от непосредствена близост за 1:1. За бившият национал на Англия това бе втори гол за сезона, след като по-рано през кампанията той реализира веднъж и в двубой за първенство.

Домакините бяха повели в резултата в продължението на първото полувреме, когато получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение срещу Аарън Амади Холоуей. Оливър Норбърн реализира от бялата точка, но в последствие той и съотборниците му не успяха да удържат лидерството до последния съдийски сигнал.

С днешното равенство Стоук прекъсна създалата се през последните два сезона тенденция винаги да отпада в третия кръг на този турнир, като и в двата случая това се случваше срещу съперник от по-ниска дивизия. Шрюзбъри пък продължи серията си от мачове у дома без загуба на същия етап от ФА Къп - за последно Таун са били елиминирани у дома през 1989 година.

Ответната среща ще се изиграе на "Bet365 Стейдиъм" по-късно през януари, а дотогава Стоук Сити ще се концентрира върху изявите си в Чемпиъншип, където към момента се намира далеч от зоната на плейофите.