Уест Хам удари Бирмингам в началото и в края (видео)

Eлитният Уест Хам продължава напред в турнира за Купата на Англия, след като в среща от третия кръг надигра Бирмингам с 2:0 у дома. Столичани поведоха още във 2-ата минута чрез попадение на Марко Арнаутович, но след това трябваше да чакат чак до добавеното време, когато Анди Каръл успокои с втори гол. Взетият преди дни Самир Насри стартира като титуляр за домакините.

“Чуковете”, които са десети в Премиър лийг, имаха само една победа в последните четири мача, но днес подходиха отговорно и не допуснаха изненада срещу осмия от Чемпиъншип. Арнаутович реализира с глава още в началото, но след това получи травма и беше заменен от Каръл.

Отборът на Мануел Пелегрини почти не даде топката на съперника - 73% - 27%, но пък и гостите имаха своите положения. Играчите на Уест Хам направиха доста пропуски, като най-деен беше Каръл, който до днес нямаше гол през сезона. В 83-ата минута той удари греда, а в 89-ата излезе сам срещу вратаря, преодоля го, но след това не уцели празната врата. Все пак точно след изтичането на 90-ата минута бившият нападател на Ливърпул засече с глава за 2:0.

След седмица Уест Хам излиза срещу Арсенал в дерби от английския шампионат.