Милуоки прегази Атланта (видео)

Милуоки победи със 144:112 у дома Атланта в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Бъкс имаха преднина от 33 точки още между втората и третата част, а Янис Адетокумбо реализира 16 точки, овладя 8 борби и подаде 10 асистенции. Съотборникът му Крис Мидълтън беше най-резултатен с 19 точки, отличавайки се с четири успешни стрелби от четири опита от зоната за три точки. Милуоки има 27 победи и 10 поражения, което е най-доброто постижение за отбора в НБА на настоящия етап от кампанията, печелейки девет от последните си десет срещи. Адетокумбо и повечето титуляри за Бъкс получиха почивка в последния период от двубоя с Атланта. Деандре Бембри се отличи с 19 точки за Хоукс.

В друга среща от НБА Бостън победи със 114:93 у дома състава на Далас. Гордън Хейуърд вкара 16 точки, овладя 11 топки под кошовете и направи 8 асистенции. Неговият съотборник Джейлън Браун отбеляза 21 точки, а Тайсън Тейтъм добави още 18 точки да лесния успех на Селтикс. Лука Дончич отбеляза 19 точки за Маверикс, а Харлисън Барнс беше най-резултатен за гостите с 20 точки. Ветеранът Дирк Новицки, който сега носи екипа на Далас, беше изпратен с овации от публиката на Бостън.

Чикаго загуби със 116:119 у дома след продължение срещу Индиана. Виктор Оладипо се отличи с тройка 0.3 секунди преди края на допълнителния период и завърши с общо 36 точки и 7 борби. Домантас Сабонис завърши с 23 точки и 12 борби в първото от петте поредни гостувания за Пейсърс. Зак Лавин реализира тройка за Булс, но това стана след финалната сирена за край на двубоя. Лавайн се отличи с 31 точки.

Оклахома Сити победи със 111:109 като гост тима на Портланд. Пол Джордж реализира 37 точки, а Тъндър прекъсна серията си от шест последователни поражения срещу Блейзърс.
Ръсел Уестбрук вкара 31 точки за Оклахома, докато най-резултатен за домакините стана Деймиън Лилард с 23 точки.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 28 победи, 12 загуби, Филаделфия 25/14, Бостън 23/15
Централна дивизия: Милуоки 27/10, Индиана 26/12, Детройт 17/19
Югоизточна дивизия: Маями 19/18, Шарлът 18/19, Орландо 17/21