Нишикори се разправи с Шарди в Бризбън

Кей Нишикори се класира за финала на турнира в Бризбън. Поставеният под №2 японец не даде шанс на французина Жереми Шарди тази сутрин и го надигра с 6:2, 6:2. Нишикори записа седмата си победа от девет мача срещу Шарди само за 66 минути, като и двата сета се развиха по идентичен начин. Шарди имаше аванс от 2:1 без пробив във всеки от двата сета, но Нишикори направи две серии от по 5 поредни гейма и вече чака съперника си на финала. Той ще бъде определен в двубоя между Жо-Вилфред Цонга (Франция) и поставения под №4 руснак Даниил Медведев.

Припомняме, че на 1/4-финалите Нишикори надви първата ракета на България Григор Димитров. Преди две години японецът отстъпи именно пред Димитров на финала в австралийския град.