Нант се справи с Шатору в 9-ия кръг на Купата на Франция

Нант се класира убедително за 1/16-финала за Купата на Франция. Тази вечер “Канарчетата” победиха с категоричното 4:1 тима на Шатору, за да си осигурят място в следващата фаза на турнира.

Точни за успеха на домакините бяха Калифа Кулибали в 6-ата, Рене Кърхин в 13-ата, Имран Луза в 70-ата и Антони Лимбомб в 86-ата минута. Те пропуснаха и дузпа чрез Лукас еванджелиста в 45-ата минута.

Единственото попадение за гостите пък бе реализирано от Санганте в 13-ата минута.

Така Нант е първият сигурен участник на 1/16-финалите, след като другата среща, насрочена за петък между Гренобъл и Страсбург бе отложена.