Дежа вю: Германия срещу Швейцария на финала на "Хопман Къп"

Германия е съперникът на защитаващия титлата си тим на Швейцария на финала на турнира за смесени отбори “Хопман Къп” в Пърт (Австралия). Днес германците надделяха над домакините от Австралия и спечелиха Група “А”, след като Анжелик Кербер и Александър Зверев се справиха съответно с Ашли Барти и Матю Ебдън, а двубоят на двойки е без значение.

Бившата №1 в света и носителка на 3 титли от “Големия шлем” Кербер срази с 6:4, 6:4 Ашли Барти. Левичарката от Бремен направи по един пробив във всеки от двата сета и след 1 час и 15 минути игра прекърши съперничката си.

Саша Зверев също не допусна нито един пробив при победата си с 6:3, 6:4 срещу Матю Ебдън. В първия сет Зверев реализира един пробив, а във втората част спечели подаването на противника си в третия и деветия гейм.

Вчера в Група “В” Роджър Федерер и Белинда Бенчич изведоха Швейцария до първото място и утре двамата ще премерят сили с Кербер и Зверев в повторение на миналогодишния финал.