Хардън с наказателна акция и срещу Голдън Стейт

Джеймс Хардън продължи убедителната си серия и вкара повече от 40 точки за пети пореден двубой, а този път жертвата му бяха шампионите от Голдън Стейт. Брадата изведе Хюстън до шести пореден успех и общо единадесети в последните дванадесет мача на Рокетс, след като вкара победната тройка за 135:134 след продължение при гостуването на тексаския тим в “Оракъл Арина” в Оукланд.

Убийствената лява ръка на №13 от “ракетите” този път стреля само 9 пъти от наказателната линия, но също така за втори мач поред Хардън завърши с “трипъл-дабъл”. 29-годишният “Най-полезен играч” на миналия сезон в НБА се оттегли с 44 точки, 15 асистенции, 10 борби, 2 отнети топки, 1 чадър и 7 грешки за 44 игрови минути. Той стреля 10/23 от тройката, 8/9 от наказателната линия и 3/9 за 2 точки.

Гостите от Тексас се поздравиха със знаменит обрат, след като на почивката имаха изоставане от 17 точки - 53:70, но съумяха да пратят мача в продължение, ограничавайки Стеф Къри и останалите играчи на домакините до само 49 точки във вторите 24 минути, а в допълнителния период вкараха 16 срещу 15 за Голдън Стейт и така стигнаха до победа №22 през сезона.

Стеф Къри (35), Кевин Дюрант (26) и Клей Томпсън (26) вкараха общо 87 от 134 точки за Уориърс. Кевон Лууни бе единственият друг играч на Стив Кър, преминал бариерата от 10 точки, реализирайки 12 за само 22 минути на паркета. За Дюрант това бе дванадесети пореден мач с поне 20 точки, а освен това той достигна до 22 000 точки в професионалната си кариера.

Хардън получи сериозна подкрепа от Клинт Капела, останал само на точка от “30-20”. Швейцарецът изригна с 29 точки, към които прибави 21 борби и 2 отнети топки, Остин Ривърс остана с 18 точки, Даниъл Хаус вкара 17, а Джерълд Грийн - 16.