Спортинг излезе втори в Португалия (видео)

Спортинг (Лисабон) се възползва от грешната стъпка на Бенфика и се изкачи на второ място в португалското първенство. Бившият отбор на Красимир Балъков, Ивайло Йорданов, Валери Божинов и Симеон Славчев се наложи с 2:1 над Беленензес, като събра 34 точки - с една повече от "орлите".

Гостите бяха по-добри в началото и направиха няколко пропуска, а в 30-ата минута уцелиха греда. Малко по-късно страничният стълб попречи и на звездата на Спортинг Луиш Нани. След почивката Винсент Сасо от Беленензес си вкара автогол, а Мигел Луиш направи 2:0 за домакините с хубав изстрел от границата на наказателното поле. В края Фреди върна едно попадение.

Водачът Порто вече има аванс от 5 точки на върха в класирането, след като се наложи с 1:0 над Авеш. Единствения гол за "драконите" при гостуването на носителя на Купата на Португалия вкара Едер Милитао в 25-ата минута.

В друг мач от 15-ия кръг Шавеш и Фейрензе завършиха 0:0.